19th October | 2018 | Friday | 2:55:07 AM

कृषिबाटै आत्मनिर्भर बन्दै याङवरक

रमेश भारती : Sunday, 03 December, 2017 (11:36:28 AM)

पाँचथर । पाँचथरको पूर्वी भेगमा पर्ने याङवरक गाउँपालिका कृषिबाटै आत्मनिर्भर बन्दै गएको छ । यो...

रसायनिक मलको प्रयोग बढ्दा माटोको उर्वराशक्ति घट्दै

: Sunday, 06 August, 2017 (4:55:49 PM)

ललितपुर । रसायनिक मलको प्रयोग बढ्दा माटोको उर्वराशक्ति घट्दै गएको छ। नेपाल कृषि अनुसन्धान परिषद्(नार्क)को...

झापाको कन्काई नहर उत्कृष्ट

: Wednesday, 02 August, 2017 (6:06:58 PM)

झापा । कन्काई नहर तराईकै उत्कृष्ट मानिएको छ । नहरमा बाहै्रमास पानी आउने, टुटफुट नभएको, अतिक्रमण...

दाङमा खेत बाँझै

: Monday, 31 July, 2017 (7:39:00 PM)

तुलसीपुर । समयमा पर्याप्त वर्षा नहुँदा दाङमा हालसम्म ३५ प्रतिशत मात्र धान रोपाइँ भएको छ...

अर्गानिक खोज्दै उपभोक्ता

: Sunday, 23 July, 2017 (6:20:25 PM)

हिमालय टाइम्स काठमाडौं । लगनखेलका भाइकृष्ण श्रेष्ठ साताको दुईपटक धापाखेलस्थित तरकारी फार्ममा पुग्छन् । त्यहाँ उनी...

माछा पालनबाट वार्षिक २५ करोड कारोबार

चन्द्रकान्त खनाल : Monday, 17 July, 2017 (6:45:03 PM)

रुपन्देही । निर्मल पानीपोखरी, पोखरीमा पालिएका माछाहरुको डुबुल्की, पोखरीको वीचमा मानिसहरु बस्नको लागि बनाईएको परम्परागत...

पहाडी जिल्ला गुल्मीमा पहिलो पटक मेसिनद्धारा धान रोपाइ (फोटो फिचर सहित )

चन्द्रकान्त खनाल : Sunday, 16 July, 2017 (7:47:31 PM)

हिमालय टाइम्स । पहाडी जिल्ला गुल्मीमा पहिलो पटक आधुनिक प्रविधीको मेशिनबाट धान रोपाई सुरु भएको...

अर्घाखाँचीमा वार्षिक सात करोडको दूध बिक्री

: Saturday, 15 July, 2017 (6:00:23 PM)

सन्धिखर्क । अर्घाखाँची जिल्ला दूधमा आत्मनिर्भर बनेको छ । यहाँका युवा व्यावसायिक रुपमा गाईभैंँसी पालनमा लागेपछि...

झापाका किसान दूध बेच्न भारतीय बजार धाउँदै

: Wednesday, 12 July, 2017 (8:43:36 PM)

झापा । झापा गाउँपालिका–६ का पुण्यप्रसाद पौडेल १६ वर्षदेखि भारतको दिघल बैंक बजारमा दूध बिक्री...

कृषि विकासमा सूचना प्रविधिको भुमिका

चन्द्रकान्त खनाल : Saturday, 08 July, 2017 (7:05:07 PM)

रुपन्देही । कृषि क्षेत्रको विकासको लागि सूचना तथा  सञ्चारको महत्वपूर्ण भूमिका रहने एक कार्यक्रमका सहभागीहरुले...

बीमा नगर्दा केरा किसान प्रभावित

: Thursday, 06 July, 2017 (6:22:07 PM)

चितवन । १२ विघामा केराखेती गर्दै आएका पूर्वी चितवनका रामचन्द्र दवाडीको हावाहुरीले ढलाउँदा यसवर्ष ९००...

चितवनमा १५ प्रतिशत मात्रै रोपाइँ

: Sunday, 02 July, 2017 (6:33:12 PM)

चितवन । मनसुन सक्रिय नहुँदा चितवनमा हालसम्म १५ प्रतिशत मात्रै धान रोपाइँ भएको छ ।...

असार लागेसँगै महाभारत क्षेत्रबाट रोपाइँ सुरु

: Sunday, 25 June, 2017 (5:36:44 PM)

सिन्धुली । असारलागेसँगै महाभारत क्षेत्रमा धान रोपाइँ सुरु भएको छ।  रोपाइँ ढिला हुँदा धान नफल्ने...

अनुदानमा धानको बीउ वितरण

: Thursday, 08 June, 2017 (6:44:04 PM)

लहान । जिल्ला कृषि विकास कार्यालय, सिरहाले किसानलाई अनुदानमा धानको बीउ वितरण गरेको छ । बीउ...

दलका कार्यकर्तालाई चुनावी चटारो किसानलाई धानको बिऊ

चन्द्रकान्त खनाल : Friday, 02 June, 2017 (7:07:55 PM)

हिमालय टाइम्स रुपन्देही ।  मौसम अनुकल भएपछि रुपन्देही लगायत यस आसपासका किसानहरुले धानको बिऊ राख्ने...