20th August | 2018 | Monday | 8:46:55 AM

माछा पालनबाट वार्षिक २५ करोड कारोबार

चन्द्रकान्त खनाल : Monday, 17 July, 2017 (6:45:03 PM)

रुपन्देही । निर्मल पानीपोखरी, पोखरीमा पालिएका माछाहरुको डुबुल्की, पोखरीको वीचमा मानिसहरु बस्नको लागि बनाईएको परम्परागत...

पहाडी जिल्ला गुल्मीमा पहिलो पटक मेसिनद्धारा धान रोपाइ (फोटो फिचर सहित )

चन्द्रकान्त खनाल : Sunday, 16 July, 2017 (7:47:31 PM)

हिमालय टाइम्स । पहाडी जिल्ला गुल्मीमा पहिलो पटक आधुनिक प्रविधीको मेशिनबाट धान रोपाई सुरु भएको...

अर्घाखाँचीमा वार्षिक सात करोडको दूध बिक्री

: Saturday, 15 July, 2017 (6:00:23 PM)

सन्धिखर्क । अर्घाखाँची जिल्ला दूधमा आत्मनिर्भर बनेको छ । यहाँका युवा व्यावसायिक रुपमा गाईभैंँसी पालनमा लागेपछि...

झापाका किसान दूध बेच्न भारतीय बजार धाउँदै

: Wednesday, 12 July, 2017 (8:43:36 PM)

झापा । झापा गाउँपालिका–६ का पुण्यप्रसाद पौडेल १६ वर्षदेखि भारतको दिघल बैंक बजारमा दूध बिक्री...

कृषि विकासमा सूचना प्रविधिको भुमिका

चन्द्रकान्त खनाल : Saturday, 08 July, 2017 (7:05:07 PM)

रुपन्देही । कृषि क्षेत्रको विकासको लागि सूचना तथा  सञ्चारको महत्वपूर्ण भूमिका रहने एक कार्यक्रमका सहभागीहरुले...

बीमा नगर्दा केरा किसान प्रभावित

: Thursday, 06 July, 2017 (6:22:07 PM)

चितवन । १२ विघामा केराखेती गर्दै आएका पूर्वी चितवनका रामचन्द्र दवाडीको हावाहुरीले ढलाउँदा यसवर्ष ९००...

चितवनमा १५ प्रतिशत मात्रै रोपाइँ

: Sunday, 02 July, 2017 (6:33:12 PM)

चितवन । मनसुन सक्रिय नहुँदा चितवनमा हालसम्म १५ प्रतिशत मात्रै धान रोपाइँ भएको छ ।...

असार लागेसँगै महाभारत क्षेत्रबाट रोपाइँ सुरु

: Sunday, 25 June, 2017 (5:36:44 PM)

सिन्धुली । असारलागेसँगै महाभारत क्षेत्रमा धान रोपाइँ सुरु भएको छ।  रोपाइँ ढिला हुँदा धान नफल्ने...

अनुदानमा धानको बीउ वितरण

: Thursday, 08 June, 2017 (6:44:04 PM)

लहान । जिल्ला कृषि विकास कार्यालय, सिरहाले किसानलाई अनुदानमा धानको बीउ वितरण गरेको छ । बीउ...

दलका कार्यकर्तालाई चुनावी चटारो किसानलाई धानको बिऊ

चन्द्रकान्त खनाल : Friday, 02 June, 2017 (7:07:55 PM)

हिमालय टाइम्स रुपन्देही ।  मौसम अनुकल भएपछि रुपन्देही लगायत यस आसपासका किसानहरुले धानको बिऊ राख्ने...

कृषि सहकारी संस्थालाई ट्रयाक्टर हस्तान्तरण

चन्द्रकान्त खनाल : Tuesday, 23 May, 2017 (9:57:38 PM)

रुपन्देही । जिल्ला कृषि विकास कार्यालय रुपन्देहीले सूर्यपुरामा रहेको बर्गदैया तरकारी उत्पादक कृषि सहकारी संस्थालाई...

तरकारी खेतीबाट वार्षिक सात लाख बराबरको आम्दानी

: Sunday, 30 April, 2017 (6:41:35 PM)

पाल्पा । व्यावसायिक तरकारी खेतीबाटै रामपुरकी ज्ञानुमाया कार्कीको जीवन बदलिएको छ । तरकारी खेती सुरु...

किसानलाई धान गोड्ने मेसिन वितरण

: Saturday, 29 April, 2017 (10:19:27 PM)

धुलिखेल । जिल्ला कृषि विकास कार्यालय, काभ्रेपलाञ्चोकले मण्डन देउपुर नगरपालिकाका किसानलाई धान गोड्न सहज बनाउन...

वनमारा फाँडेर अलैँची खेती

: Thursday, 27 April, 2017 (4:23:20 PM)

पर्वत । दक्षिण पर्वतको भोक्सिङमा वनमारा फाँडेर जङ्गलभरि अलैँचीखेती विस्तार गरिएको छ । अलैँचीखेतीका लागि...

स्याउको व्यावसायिक खेतीतर्फ आकर्षण बढ्दै

वासुदेव पौडेल : Tuesday, 25 April, 2017 (5:47:01 PM)

पोखरा । हिमालपारिको जिल्ला मुस्ताङमा व्यावसायिक स्याउखेतीतर्फ कृषकको आकर्षण बढ्दै गएको छ । उच्च हिमाली...