22nd July | 2018 | Sunday | 8:47:43 PM

न्यूटनको चालसम्बन्धी तेस्रो नियम असफल–नेपाली युवा वैज्ञानिक

: Thursday, 12 July, 2018 (8:48:23 PM)

काठमाडौं । नेपालका यूवा वैज्ञानिक राजकुमार थापाले न्यूटनको चालसम्बन्धि तेस्रो नियम त्रुटि भएको अन्तर्राष्ट्रिय स्तरमा...

लर्डबुद्ध एजुकेसन फाउण्डेसनको सहकार्यमा सूचना प्रविधि शिक्षामा छात्रवृत्ति

: Monday, 09 July, 2018 (1:14:24 PM)

सुर्खेत । कम्प्यूटर एशोसियशन नेपाल महासंघ (क्यान) ले सूचना, प्रविधिमा दखलता राख्ने मुलुकका ४९ विद्यार्थीलाई...

आइसिटी सम्मेलन असार ३–४ मा

: Monday, 11 June, 2018 (10:11:20 PM)

काठमाडौँ । सूचना प्रविधिको उच्चतम अभ्यासबारे जानकारी गराउने उद्देश्यले यहाँ अन्तर्रा्ष्ट्रियस्तरको ‘सूचना तथा सञ्चार प्रविधि...

वैज्ञानिकले यमग्रहबारे गरेको अनुमान असत्य

: Wednesday, 06 June, 2018 (10:08:24 PM)

काठमाडौँ । वैज्ञानिकले यमग्रहका विषयमा गरेको अनुमान असत्य भएको त्यहाँ पठाइएको अन्तरिक्षयानले खिंचेर पठाएका तस्वीरबाट...

प्राविधिक शिक्षामा छात्रबृत्ति आह्वान – क्यान र एल बी ई एफद्धारा सम्झौता पत्रमा हस्ताक्षर

हिमालय टाइम्स : Monday, 04 June, 2018 (6:20:31 PM)

काठमाडौं । क्यान र एल बी ई एफ क्याम्पसले देशका सातै प्रदेशबाट प्राविधिक शिक्षामा छात्रबृत्तिका...

प्रविधिमैत्री बन्दै त्रिवि : कीर्तिपुरमा फाइवर जडान

हिमालय टाइम्स : Friday, 01 June, 2018 (7:06:15 PM)

 काठमाडौं । त्रिभुवन विश्वविद्यालय सूचना तथा प्रविधि केन्द्रले विश्वविद्यालयलाई फ्रि वाइफाई जोन एवं प्रविधिमैत्री बनाउने...

अब नेपालमा स्मार्ट कार्ड : हरेक क्षेत्र कागजरहित

रमेश लम्साल : Friday, 25 May, 2018 (7:47:41 PM)

काठमाडौँ । तपाईंले सवारी साधनको चालक अनुमतिपत्र लिनका लागि कति समय कुर्नुभयो ? पक्कै पनि नौ...

अनमोलसँग डेटिङ जाने सोफियाको चाहना

लेखनाथ पोखरेल : Thursday, 22 March, 2018 (4:19:02 PM)

काठमाडौं । काठमाडौंमा रोबोर्ट सेलिब्रेटीको व्यापक चर्चा भयो । नेपालमा पहिलोपटक भित्रिएकी रोबोर्ट सोफिया सबैको...

चन्द्रमामा ’फोर जी’ सञ्चालन योजना

: Sunday, 04 March, 2018 (7:19:04 PM)

काठमाडौं । कतिपय मोबाइल प्रयोगकर्ताले तीव्र गतिको फोर जी नेटवर्कको प्रयोग गर्न नपाइरहेका बेला चन्द्रमामा...

फोटोमा आधुनिक कृषि उपकरण

: Sunday, 08 October, 2017 (8:16:39 PM)

हिमालय टाइम्स । कञ्चनपुरको जोनापुरका किसान पावर टिलरमा रिपर जडान गरी धान काटदै । आधुनिक...

अब पोलिथिन झोलाबाटै पेट्रोलियम पदार्थ

सञ्चिता घिमिरे : Saturday, 05 August, 2017 (8:29:11 PM)

ललितपुर । घरमा प्रयोग भएको पोलिथिन झोलाको व्यवस्थापन गर्न हैरान हुनुभएको छ ? यदि हो भने...

रोबोट प्रतियोगितामा भाग लिन नेपाली विद्यार्थीको एक समूह जापान जाँदै

: Friday, 04 August, 2017 (8:16:11 PM)

ललितपुर । जापानको राजधानी टोकियोमा हुन लागेको एबिओ रोबोकन–२०१७ मा भाग लिन नेपालको तर्फबाट पुल्चोक...

गुगललाई २ दशमलव ७ अर्ब डलर जरिवाना

: Tuesday, 27 June, 2017 (10:02:43 PM)

काठमाडौं । विशाल प्रविधि कम्पनी गुगललाई सर्च रिजल्टहरुमा आफ्नै किनमेल सेवाको प्रवर्धन गरेर शक्तिको दुरुपयोग...

नोकियाले ल्याउने भयो नयाँ मोबाईल

: Wednesday, 14 June, 2017 (10:46:27 PM)

हिमालय टाइम्स काठमाडौं । नोकिया कम्पनीले तीन नयाँ फोन नोकिया ६, नोकिया ५, र नोकिया...

मोबाईल फोनको रोचक ईतिहास

: Wednesday, 31 May, 2017 (8:48:01 PM)

नेपालका लगभग आधा जनसंख्या सगँ मोवाईल सेट छ । अझ कोही सँग त एउटा मात्र...